
Держава та бізнес залежать один від одного. Цей симбіоз дозволяє скоротити залежність від сировинної економіки, створити нові робочі місця, розвинути самозайнятість населення, дати додаткові податки у регіональну та федеральну скарбницю. Однак поки що це більше схоже на гру в одні ворота: влада чекає від підприємців усього перерахованого вище, але не поспішає допомагати.
За даними опитування, більшість бізнесменів (33,1%) просто запізнилася після сплати податків; 10,8% припустилися помилки під час сплати податків і зборів та складанні звітності; 9,4% вважає причиною штрафу неправомірні дії контролюючих органів. Серед інших поширених причин штрафів – порушення вимог щодо РРО та щодо ведення обліку, зміна реквізитів тощо. За більшістю штрафів стоять не злісні порушники закону, а молоді підприємці, що зосереджені на розвитку свого бізнесу, які не хочуть вивчати законодавчі вимоги та пам’ятати про дати сплати податків.
Існуючі програми підтримки малого та середнього бізнесу спрямовані насамперед на галузі, які є найбільшим пріоритетом для розвитку пріоритетних для держави галузей. Програми передбачають допомогу з фінансуванням справи, яка буде корисною для Вашого регіону, області або навіть для Вашого конкретного міста.
2020 та 2021 роки стали глобальним стрес-тестом для кожної компанії. Ми продовжили інвестувати у ключові проекти та навіть змогли запустити нові. Загалом продовжили розвиватися, а не просто “законсервувалися”.
Але компанії, які безпосередньо постраждали від локдауна, були відкинуті на два-три роки тому за темпами розвитку. Не знаю, скільки грошей можна пропало за кілька втрачених років.
За словами Артем Гончаренко, засновника I-Dolina: «Досягнення цілей розвитку, успішна модернізація економіки та соціальної сфери передбачають вибудовування ефективних механізмів взаємодії суспільства, бізнесу та держави, що спрямовані на координацію зусиль усіх сторін, забезпечення врахування інтересів різних соціальних груп суспільства та бізнесу під час вироблення та проведення соціально-економічної політики. Інноваційний тип економічного розвитку вимагає створення максимально сприятливих умов для підприємницької ініціативи, підвищення конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості приватних компаній, розширення їхньої здатності до роботи на відкритих глобальних ринках в умовах жорсткої конкуренції, оскільки приватний бізнес є основною рушійною силою економічного розвитку. Держава може створити необхідні умови та стимули для розвитку бізнесу, але не має замінювати бізнес власною активністю. Найбільш повно даним вимогам відповідає демократична система, що ефективно працює та забезпечує не тільки свободу приватних інтересів і договірних відносин, а й створює передумови для активізації інноваційних процесів»