Україна має найкращих ІТ-спеціалістів, які потребують інфраструктури для комфортної та ефективної роботи

image
  • By
  • 13 Грудня, 2021
  • 0 Comments

Українська ІТ-індустрія зароджувалась з аутсорсингу на початку 2000-х. В той час вітчизняні спеціалісти були новачками, тому замовники віддавали лише частину роботи, яка не вимагала глибокої технічної експертизи. За якістю надання послуг українськs ІТ-спеціалісти посідають четверте місце в ЄС та п’яте у світі. Наразі понад 1600 сервісних компаній та 6000 технологічних компаній експортують свої послуги для США, Канади та ряду європейських країн.

Обсяг українського ринку ІТ-ауторсингу оцінювався в $1,1 млрд. Для порівняння: обсяг лідера ринку ІТ-ауторсингу США становив $68,1 млрд., Великобританії – $7,1 млрд., Австралії – $3,6 млрд., Індії – $3 млрд., Франції – $2,9 млрд., Китаю – $2,4 млрд. Таким чином, Україна має вживати заходів для підвищення конкурентоспроможності та збільшення місткості ІТ-ринку, а отже, й зростання доходів від ІТ-сфери.

Засновник онлайн-майданчику I-Dolina Артем Гончаренко в одному з інтерв’ю зауважив: «Українська ІТ-індустрія все ще має ряд невирішених проблем, які гальмують розвиток індустрії та заважають конкурувати з іншими державами світу. Одна з основних проблем — це відсутність умов для комфортної діяльності та розвитку, адже світ дивиться на нас як на постачальника кінцевих рішень та консалтингових послуг».

Прогнозується, що за рахунок цифровізації, ми маємо можливість підтягнути інші галузі та напрямки діяльності. Аналітики зазначають, що створення нових проектів у IT-сфері в Україні обійдеться в 5–10 разів дешевше, ніж, наприклад, у США та Західній Європі. Завдяки цьому українські фахівці отримали дорогоцінний досвід роботи над інноваційними продуктами та широкі можливості реалізації на західних ринках.

Written by

Leave a comment