Україна це новий IT HUB на пострадянському просторі, заявив засновник I-Dolina Артем Гончаренко

image
  • By
  • 6 Грудня, 2021
  • 0 Comments

Якщо ми говоримо про перспективу розвитку українського ІТ-ринку, першочергово необхідно зробити аналіз різниці із іншими країнами. В глобальних масштабах наш ринок нічим не відрізняється, проте, ми по-різному ставимо акценти на певних сегментах ринку, ігноруючі інші.

Українське ІТ поступово перетворилось на один з рушіїв економіки країни та стало невід’ємною частиною міжнародного іміджу. Головною тенденцією останніх років є те, що стала прослідковуватись динаміка зростання експорту послуг. Beetroot зібрала інформацію з різних джерел, найбільша частка клієнтів українського ІТ припадає США, країни ЄС (зокрема Німеччина, Нідерланди, Швеція), Великобританія. Також, прогнозується збільшення попиту на послуги у Швеції, Данії.

На сьогодні, за даними ІT Association, в Україні зареєстровано 4000 технологічних компаній і понад 185 тисяч IT-фахівців. Одним із основних напрямків розвитку в ІТ-сегменті є ІТ-безпека. Цей напрям був завжди, але пандемія збільшила кількість операцій, що призвело до зростання кількості випадків шахрайства. Другим актуальним для ІТ напрямом є хмарні системи, адже завдяки ним користувачі можуть зберігати інформацію в хмарах без прив’язки до гаджета. Третій, але не менш актуальний напрям — інтелектуальна праця в розробленні з правом власності.

Також слід зазначити, що відповідно до глобальної оцінки та аналізу сучасного  українського ринку ІТ до 2025 року обсяг експорту ІТ-послуг буде оцінюватись у 8 мільярдів доларів. Слід враховувати, що розвиток ІТ потребує витрат для поліпшення якості послуг та забезпечення нових можливостей.

За словами Артема Гончаренко, важливим кроком для розвитку ІТ в Україні є створення максимально комфортних умов для діяльності ІТ-компаній та надання відповідних послуг, а також цифровізація українського суспільства. Наша країна проходить ряд етапів розвитку величезними кроками. Не дивлячись на наявні складнощі – відсутність необхідного ресурсу та бажання розробників працювати в закордонних проектах. Наразі нам дуже складно конкурувати з рівнем заробітних плат та умовами праці, тому спостерігається відтік спеціалістів. Сподіваюсь, що найближчим часом ситуація зміниться, адже в нас з’явилась власна українська «кремнієва долина» — I-Dolina.

Written by

Leave a comment