ТОП 10 українських стартапів

image
  • By
  • 3 Лютого, 2022
  • 0 Comments

У сучасних умовах пандемії, високої конкуренції та низки інших факторів найнаполегливіші та креативні стартапи все ж таки змогли реалізуватися і принести прибуток своїм авторам. До рейтингу бізнес-стартапів Forbes увійшла низка компаній з українським корінням. Але який стартап краще і чим — вирішувати тільки Вам.

Через низку критеріїв найкращі стартапи України не містять Revolut (автор Влад Яценко, м. Миколаїв).

  1. Gitlab

Gitlab – спеціальний онлайн-додаток, який містить систему керування репозиторієм програмного коду для Git, і пропонує низку рішень для зберігання коду, спільного розроблення масштабних програмних проектів. Функція репозиторію містить спеціальну систему контролю версії для розміщення алгоритму розробки, дає можливість перевіряти код, повертається до попередніх версій софту у разі виникнення проблем.

Принцип роботи Gitlab та GitHub схожі, вони розроблені на аналогічній основі управління версіями. Програма Gitlab підтримує необмежену кількість приватних і публічних гілок розроблення.

Існує два види безкоштовних версій:

– Community Edition. Добре підходить для особистих проектів використання невеликими командами. Серед переваг використання користувачі надають можливість використання одного інструменту для розроблення програмного забезпечення; можливість використання управління приватними репозиторіями; відсутність обмежень у кількості користувачів.

– версія у хмарі. Публічний доступ добре підходить для невеликих проектів, коли не потрібно налаштовувати сервер.

  1. Grammarly

Історія створення сервісу розпочалася майже на 10 років раніше до фактичної реєстрації. Максим Литвин та Олексій Шевченко створили власний сервіс для визначення плагіату у студентських роботах – MyDropBox. Цей сервіс став популярним серед навчальних закладів. У 2007 році сервіс викупила компанія Blackboard, після чого Максим Литвин, Олексій Шевченко, Дмитро Лідер намагалися знайти відповідь, чому люди майже завжди копіюють готовий текст, а не пишуть його самостійно. Саме тоді розпочалася робота над Grammarly, основна мета якого була допомогою у написанні текстів англійською мовою. Через 10 років функціонування сервісу його вартість оцінювалася більш ніж на один мільярд доларів. Стартап не одразу отримав відому назву. Спочатку сервіс орієнтувався на ринок освіти і мав назву Sentenceworks, пізніше назва була змінена на EssayRater і лише у 2010 році світ побачив сьогоднішню назву.

На даний момент сервіс дуже популярний, щодня його використовує понад 30 мільйонів користувачів. Компанія має офіси в Сан-Франциско, Нью-Йорку, Ванкувері, Києві.

  1. Ajax Systems

Ajax Systems – міжнародна компанія, головний офіс та виробничі потужності розташовуються у Києві, спеціалізується на розробленні систем безпеки Ajax (36 приладів для захисту від грабежу, пожежі, затоплення, прилади керування електрикою). Продукція компанії використовується у більш ніж 120 країнах світу.

Створення компанії датується 2011 роком, стартовий капітал становив 50 000 доларів США. Першу продукцію, яку випускала компанія, були датчики детекції руху, відкриття/закриття вікон і дверей, розбиття скла, диму, бездротова клавіатура, вулична світлозвукова сирена, бездротові рації. Системи синхронізувалися із датчиками завдяки спеціально розробленому протоколу Conquiztador із можливістю працювати до 500 м.

За 10 років роботи компанія якісно еволюціонувала та має:

– 2 діючі заводи у Києві;

– 3 RnD офіси у Києві, Харкові та Вінниці;

– компанія має виробництво повного циклу (автоматичне складання плат, конвеєрне складання приладів, автоматизована прошивка, упаковка), а для тестування використовують спеціальні стенди.

  1. ai

За період свого існування стартап зміг залучити близько 100 мільйонів доларів США та у 2021 році його оцінна вартість склала 1,1 мільярда доларів США (у 2019 році оцінна вартість компанії становила 400 мільйонів доларів США). Інвесторами компанії стали Mubadala Investment Co., Akkadian Ventures, ICONIQ Capital та Lightspeed Venture Partners.

People.ai спеціалізується на створенні систем підтримки прийняття рішень на основі даних CRM. Використання інвестицій у стартапі дозволить прискорити зростання, підкорити нові сфери діяльності, ринки.

Створене People.ai програмне забезпечення дозволяє формувати та аналізувати календарі, дзвінки, повідомлення, допомагати компанії покращувати ефективність роботи. Згідно з аналітичними даними стартапу, дохід щороку зростає. У період пандемії завдяки співпраці з Zoom доходи компанії зросли втричі.

Клієнтами People.ai є:

– AppDynamics;

– DataRobot;

– Ivanti;

– Okta;

– Zoom.

  1. MacPaw

MacPaw – українська ІТ-компанія, заснована у 2008 році (м. Київ) та спеціалізується на розробленні та реалізації програмного забезпечення для macOS та iOS.

Серед найвідоміших продуктів компанії виділяють:

  • CleanMyMac,
  • Setapp,
  • Gemini Photos,
  • Gemini 2,
  • The Unarchiver;

Компанія використовує відносно незвичайну організацію робочого процесу, тут немає фіксованого робочого місця, а забронювати кімнату для зустрічі або переговорів можна за допомогою Google-календаря. Висоту кожного столу можна регулювати, а в кімнаті відпочинку є стіл з біговою доріжкою, душ, сну, відпочинку, медитації, спортзал.

Кожна команда має можливість скласти власний графік робочого дня, але обов’язковими є дзвони. Фіксованого графіка немає, як кількості робочого часу, головне завдання – виконати свій обсяг завдань.

Компанія використовує програми стажування з різних напрямів, що передбачає закріплення за кожним учасником ментора (допомагає освоїти напрям роботи).

  1. Restream

Restream – хмарний сервіс, який призначений для трансляції відеоконтенту на кілька платформ одночасно. На даний момент сервіс співпрацює з:

– YouTube;

– Twitch;

– Microsoft;

– Cisco;

– Ubisoft;

– Google;

– AMD;

– Epic Games;

– соціальними мережами.

Хмарний сервіс підтримує використання мультичата, глядачі якого можуть скористатися різними платформами, дає можливість бачити аналітичні дані, планувати відео.

Щомісяця за допомогою сервісу проводяться близько 8 мільйонів трансляцій, які дозволяють охопити понад 800 мільйонів людей.

У 2020 році компанія запустила новий сервіс Restream Studio, який дозволяє брендувати відеотрансляції, підключати нових співрозмовників, використовувати інтерактивні елементи.

Компанія спромоглася залучити 50 мільйонів доларів США.

  1. Jiji

Jiji – африканський сайт онлайн-оголошень, що створений українською ІТ компанією Genesis, портфельний актив української компанії Genesis. Сайт з 2014 року працює у Нігерії, Кенії, Гані, Уганді, Танзанії.

Щомісяця сайтом користується до 10 мільйонів людей, а на сайті розміщується до 2 мільйонів активних оголошень на суму понад 10 мільярдів доларів США.

Проект розрахований на ринок із 400 мільйонів людей. У більшості оголошень йдеться про продаж транспортних засобів, нерухомості та гаджетів.

Компанію купив один з маркетплейсів Cars45, який спеціалізується на продажі старих автомобілів.

Після покупки планується змінити модель монетизації на прибуток із комісії від грошових транзакцій на платформі. Усі зароблені гроші будуть використані у розвиток платформи.

Згідно з дослідженнями, що були опубліковані FreeWebsiteReport.com, на сьогодні Jiji.ng займає 577 місце серед аналогічних сервісів по всьому світі.

  1. Preply

Preply – освітня платформа, яка об’єднує та дає інформацію про більш ніж 40000 репетиторів, які викладають у 180 країнах світу понад 50 мов. За допомогою алгоритмів машинного навчання вчителі створюють індивідуальні плани уроків відповідно до бюджету учня, його розкладу та рівня знань.

Компанія була створена у 2013 році командою українських ІТ у складі Кирила Бігая, Сергія Лук’янова, Дмитра Волошина.

Активний розвиток компанії пов’язаний з пандемією коронавірусу, що призвела до популяризації онлайн-навчання. У 2020 році компанія змогла залучити інвестиції від венчурного фонду Hoxton Ventures, Point Nine Capital, All Iron Ventures, The Family, EduCapital та Diligent Capital, Артур Костен, Гарі Сварт (екс-гендиректор Upwork), Девід Хелгасон, Даніель Хоффер, у сумі США. Отримані інвестиції компанія планується використовувати збільшення штату співробітників, поліпшення системи підтримки, розширення навчальної програми.

  1. Depositphotos

Depositphotos – це своєрідна бібліотека фото, векторів, ілюстрацій та відео, які можна використовувати для проектів. Кожен може знайти потрібне фото серед 160 мільйонів файлів.

Для зручності сервіс пропонує використовувати фільтр: обирати зображення за кольором, місцем, часом року та доби, кількістю людей та іншими параметрами. Система дає можливість швидко знаходити потрібні файли та заощадити час.

У разі потреби після пошуку Ви можете вибрати тему, наприклад:

– усі зображення;

– фотографії;

– вектори;

– відео;

– ілюстрації.

Вибір орієнтації фото залежить від цілей та каналів комунікації:

– вертикальні та квадратні добре підходять для соціальних мереж;

– горизонтальні та панорамні можна використовувати для класичної зовнішньої реклами або реклами на сайті.

  1. Jooble

Зазвичай на пошук нової роботи йде не один тиждень, серед найпоширеніших проблем з яким можна зіткнутися:

– відсутність відповідної вакансії;

– відсутність цікавих компаній;

– невідповідний рівень заробітної плати.

Основною метою функціонування Jooble є скорочення витраченого часу на пошук нової роботи. Згідно зі статистичними даними, щодня онлайн-сервісом користується близько 2 мільйонів людей.

Авторами сервісу пошуку роботи є Євген Собакарев і Роман Прокоф’єв. У 2005 році Роман створив свій стартап TeamSoft, який призначався для створення бази даних препаратів, доступних в Україні. Через рік базою почав користуватися київський фармацевтичний завод «Дарниця» та Novo Nordisk (компанія спеціалізується на виробництві інсуліну). Паралельно молоді люди запустили ще один стартап – агрегатор вакансій.

У 2006 році з’явився ресурс, де роботодавці могли розміщувати безкоштовні оголошення про пошук співробітників та платити лише за результат – Jooble.

На сьогодні сервісом Jooble користуються в 71 країні, а інтерфейс перекладено 25 мовами. Середня кількість відвідувачів на місяць становить 53,3 мільйона користувачів.

Влітку 2021 року в Jooble вийшло оновлення, яке змінило систему монетизації продукту – роботодавців перевели на платну передплату, хоча вакансії ще можна розміщувати безкоштовно. Тепер гроші знімаються не за клік, а за кандидата, який сподобався.

Jooble надає такі види передплати:

  • Small 30, для найму 1-2 працівників на місяць;
  • Medium 100, д для найму 4-5 осіб;
  • Large 400, для найму 6-9 працівників;
  • X Large 1200 можна найняти від 10 до 100 осіб;
  • Enterprise, для найму від 100 робітників.

Висновок

Найкращі українські стартапи можна перераховувати ще дуже довго. Більшість вищезгаданих компаній працює на ринку більше 4 років і зараз перебуває на стадії активного розвитку, а мінімальна величина інвестицій становить не менше 1,15 мільйона доларів США інвестицій.

 

Written by

Leave a comment