ТОП 10 маркетингових досліджень

image
  • By
  • 2 Лютого, 2022
  • 0 Comments

Маркетингові дослідження є групою соціологічних досліджень, що складаються з системного пошуку, а також збору, аналізу отриманої інформації. На основі отриманої інформації за допомогою досліджень легше приймати правильні рішення у питаннях виробництва, збуту продукції, подання на ринку.

  1. Інтерв’ю (опитування)

Маркетингові опитування – важливий метод, який допомагає дізнатися про ситуацію на ринку різних галузей. Такі опитування є одним із ключових пунктів у роботі компаній. Завдяки опитуванням можна за короткий проміжок часу сформувати оптимальну стратегію розвитку та організацію бізнес-процесів.

Інтерв’ю, як спосіб маркетингового дослідження полягає у тому, щоб під час проведення цієї процедури стосовно своєї цільової аудиторії. Такий підхід допоможе дізнатися думку і думки саме Вашої аудиторії, а також про те, як будуть поводитися в певних ситуаціях.

Чи виділяють такі види маркетингових опитувань:

– анкетування;

– електронне опитування;

– усне опитування;

– опитування в телефонному режимі.

Такі види опитувань часто використовують як поточну міру (для оцінки поточного стану на ринку), як засіб для отримання інформації про різні сегменти ринку, при намірі удосконалити маркетингову стратегію компанії, для дослідження ефективності просування товару на ринку.

  1. Онлайн-фокус-групи

Онлайн-фокус-група — один з найбільш поширених видів якісних досліджень. Даний метод чудово підходить у разі неможливості розмістити учасників обговорень в одному приміщенні або за неможливості бути присутніми респондентів. Також слід зазначити, що даний метод характеризується високою економічною ефективністю, оскільки проведення таких заходів не передбачає відряджень, оренди залу тощо.

Робота онлайн-фокус-групи проводиться аналогічно до офлайн-заходу. Під час дискусії присутній досвідчений модератор, який веде дискусію згідно із заздалегідь написаним сценарієм, спрямовуючи обговорення в необхідне русло.

Серед переваг проведення онлайн фокус-груп виділяють:

– відсутність прив’язки до географічного розташування;

– наявність відеозапису;

– наявність спеціалізованого програмного забезпечення;

– можливість присутності організатора інкогніто та ставити запитання через модератора;

– комфортне проведення.

  1. Дослідження товарів та послуг

Оскільки соціальне дистанціювання стає стандартом після пандемії COVID-19, споживачі адаптують свою поведінку до нової реальності. Важливим фактором успіху в рекламному бізнесі є наша здатність передбачати зміни у поведінці споживачів та розробляти відповідні довгострокові стратегії, що прискорюють відновлення галузей, що сильно постраждалих.

Споживчий досвід безпосередньо залежить від умов, задоволеності персоналу. Кожна організація намагається підвищити якість обслуговування споживачів.

Поведінка споживачів є діяльність, спрямовану отримання необхідних товарів та послуг, використання і розпорядження ними, з урахуванням процесів прийняття рішення, розпорядження ними.

Цей метод дозволяє отримати детальну інформацію від споживачів. Таким чином у компанії буде можливість дізнатися про переваги і недоліки свого продукту, якість, зручність у використанні.

Серед переваг такого дослідження виділяють таке:

  • об’єктивний та чесний користувацький досвід дозволить вирішити багато внутрішніх суперечок компанії;
  • можливість провести аналіз поведінки користувачів із продуктом, ресурсом тощо;
  • отримати вирішення проблем продукту/послуги;
  • знаючи недоліки, можна удосконалити продукт, стимулюючи цим попит на неї.
  1. Аналіз портрета клиента

Портрет клієнта – це образ реального покупця, який містить низку характеристик, які дозволяють зрозуміти цільову аудиторію, підібрати для неї цікавий контент. Якщо врахувати дані досліджень email-маркетингу – користувачі охоче сприймають контент, що пов’язаний з їхніми потребами.

Портрет клієнта відрізняється від опису цільової аудиторії докладною характеристикою користувача, що представляє опис цільової аудиторії більш детальною характеристикою користувачів, що представляє конкретний сегмент аудиторії.

Портрет клієнта необхідний для:

– пошук нових клієнтів. Профіль порівнюється з новими користувачами та існуюча база сортується на потенційних клієнтів та зацікавлених осіб;

– персоналізовані пропозиції. Маючи докладний портрет клієнта, Ви зможете сформувати більш сприятливі комерційні пропозиції.

– вибір каналів просування. Сформований портрет допомагає зрозуміти, які інструменти використовувати для просування.

– правильно розставити пріоритети. Менеджерам наявність портрета дозволяє зрозуміти з ким вони говорять – з потенційним клієнтом чи користувачем, який цікавиться.

– концентрація на єдиній стратегії. Завдяки стратегії можна зосередитися на стратегії компанії та визначити напрямок для розвитку бізнесу.

  1. Вивчення сегментації ринку

У разі високої конкуренції компанії вимагають зміцнення зв’язків зі своїми клієнтами. Коректна сегментація допоможе знайти нових клієнтів.

Сегментація ринку може знадобитися у таких випадках:

– за необхідності сформувати стратегію продажів. Для сучасного клієнта недостатньо лише задовольнити базові потреби, а й необхідно вирішити саму проблему;

– знайти свою нішу. Сегментація допоможе вибрати з усіх сегментів ринку найперспективніші ніші для розвитку бізнесу.

– вибрати відповідний маркетинговий інструмент. Знаючи основні параметри цільового сегмента можна вибрати відповідні маркетингового інструменту та використовувати раціонально бюджет.

Залежно від способу сегментації виділяють такі види: демографічна, географічна, фірмографічна, поведінкова, психографічна. На основі отриманих даних виділяють основні споживчі сегменти та ефективні стратегії взаємодії з ними. У разі небажання розширювати цільову аудиторію їх можна виключити.

  1. Моніторинг цін

Одним із факторів, що впливає на рівень продажів, є ціна на ринку. Потенційні покупці не лінуються порівняти ціни і обов’язково вибере вигіднішу пропозицію.

Моніторинг цін є процес пошуку своїх конкурентів і регулярне відстеження цін, акцій, наявності товарів. Основною метою моніторингу цін є регулярна переоцінка вартості власних товарів збільшення прибутку.

Основний інструмент збирання інформації – парсинг цін конкурентів. Основні цілі моніторингу цін: збирання доступної інформації, прогнозування змін цін, формування гіпотез про цінові стратегії конкурентів; формування власної стратегії ціноутворення.

Моніторинг цін вирішує такі завдання:

  • знайти основних конкурентів компанії;
  • систематично моніторити їхні ціни;
  • зібрати статистику зміни цін;
  • зробити аналіз цих змін та фактори, що впливають на них;
  • визначити основні тенденції;
  • дати прогноз зміни цін конкурентів у майбутньому.
  1. Конкурентний аналіз

Конкурентний аналіз – важлива частина успішного просування продукту онлайн, який містить періодичне відстеження онлайн-каналів взаємодії з цільовою аудиторією, визначення ефективних стратегій.

Для аналізу конкурентного середовища використовують безліч інструментів та методів, вибір яких залежить від мети (чи потрібно провести короткочасний прогноз або сформувати довгострокову стратегію тощо). SWOT-аналіз, SPACE-аналіз, PEST-аналіз або конкурентна модель за М. Портером вимагають масивний теоретичний фундамент і досить великий проміжок часу.

Найпростішим способом перевірити та оцінити основних конкурентів – перевірити їхні позиції у видачі пошукової системи. Для глибокого аналізу можна скористатися сервісами Semrush, SE Ranking, Serpstat, Ahrefs.com, SimilarWeb, які покажуть основні ключові запити, найпопулярніші сторінки на сайті.

Алгоритм аналізу конкурентів включає три основні пункти:

– формування списку конкурентів.

– 7P аналіз конкурентів.

– Digital-аналіз конкурентів.

  1. Вивчення рівня задоволеності та лояльності клієнтів

Ступінь задоволеності клієнта — це загальна оцінка досвіду клієнтів компанії щодо придбання та використання продуктів, сервісів, послуг, які надають компанії.

Результатом досліджень рівня задоволеності клієнта є необхідність утримати постійних клієнтів. Існує велика кількість підходів для виміру задоволеності споживачів. Ступінь задоволеності товаром відбивається на поведінці покупців, ймовірності здійснення повторної покупки.

Рівень задоволеності та лояльності клієнтів складається з умов:

– якщо товар відповідає очікуванням – споживач задоволений;

– якщо перевищує їх – споживач дуже задоволений;

– якщо відповідає їм – незадоволений.

Дослідження рівня задоволеності вимірюється загальною задоволеністю продуктом та задоволеністю атрибутами продукту, які визначаються за допомогою експерта або за допомогою якісних досліджень.

  1. Дослідження впізнаваності бренда

Маркетинг кожної компанії спрямовано підвищення продажів, популяризацію торгових марок. Створюючи необхідні умови для зростання впізнаваності бренду, важливо проводити моніторинг зацікавленості продукції покупців, отримувати своєчасно оцінку ефективності проведених заходів.

Впізнаваність бренду є показником близькості знайомства аудиторії із самою компанією. Досліджуючи реакції покупців на бренд та їх логіку у придбанні товарів можна підтвердити або спростувати успішність стратегії просування. Трекінгові дослідження впізнаваності бренду допомагають:

– стежити за становищем брендів на ринку та ефективністю дій команди;

– Оцінити ефективність рекламних кампаній;

– на основі отриманих даних дозволяють скоригувати вибір рекламних майданчиків для подальшого просування.

  1. Дослідження ефективності рекламних кампаній

Найчастіше для великих рекламних кампаній виділяють суттєві бюджети. У класичному маркетингу показники ефективності рекламної кампанії дозволяють визначити такі показники:

  • Впізнаваність бренду, Top of mind + спонтанне знання;
  • Впізнаваність бренду (з підказкою, наведене знання).

Вищезгадані показники вимірюються у відсотках та демонструють частку від усієї цільової аудиторії знає Вашу торгову марку. Ефективно проведена рекламна кампанія призведе до зростання показників впізнаваності торгової марки. У цьому масове зростання рівня знання неминуче призводить до залучення нових покупців.

Величину впізнаваності бренду зазвичай проводять до та після запуску рекламної кампанії. У разі тривалої рекламної кампанії рекомендується проводити поточні виміри, наприклад, 3-4 виміри протягом року.

Для оцінки ефективності рекламної кампанії використовують метод онлайн-опитування (CAWI), що надає можливість оперативно проводити опитування вибірок цільової аудиторії з великим охопленням. Вибірка має відповідати ряду критеріїв репрезентативності.

Висновки

Маркетингове исследование – це обов’язкова частина розвитку підприємства. У статті ми навели найпоширеніші методи маркетингових досліджень, результати яких допоможуть впровадити ідеї та розвивати бізнес.

 

Written by

Leave a comment