Стартап – це не тільки ідея, але й команда та інвестиції

image
  • By
  • 9 Грудня, 2021
  • 0 Comments

«Спочатку була Ідея» – ось так можна описати зародження стартапу і всю його суть.

Тільки ідея без реалізації так і залишиться ідеєю і в кращому разы буде десь задокументованою.

Для реалізації стартапу потрібно декілька складових: ідея і ресурс на її реалізацію, як людський так і фінансовий, або тільки фінансовий оскільки людський ресурс завжди можна найняти або хоча б спробувати.

Почнемо з першого – команда однодумців, одна із важливіших складовим, бо наодинці реалізувати більшість проектів, дуже складно, а часом і неможливо.

Розглянемо детально базовий склад технічної команди:

  1. Лідер або той, хто придумав саму ідею, став її ідеологом. Людина, що ніби потяг тягне всіх за собою, надихаючи та підтримуючи.
  2. Управлінець. Спеціаліст, який управляє командою, розподіляє ресурси, видає технічне завдання та слідкує за роботою команди.
  3. Технічна команда.
  4. Люди, які займаються сферою медіа(маркетолог, копірайтер).

Команда для стартапа – вирішаючий фактор для інвесторів, адже не так важлива крутість ідеї, як ті, хто її буде реалізувати.

Далі йдуть інвестиції, оскільки без них вже неможливо реалізувати жоден проект та стати успішною компанією. Інвестиції можуть бути різні, від своїх коштів до залучених ззовні. На сьогодні існує велика кількість, як венчурних фондів так і ангельських коштів, головне вміти їх залучати.

Засновник платформи I-Dolina Артем Гончаренко зазначає, що платформа  покликана якраз допомогти стартапам України в цих, часом не знайомих сферах та надати допомогу, як у вигляді консультацій, так із пошуком інвесторів.

Зазвичай успішні стартапи не виникають з проектів, які самостійно фінансуються авторами. Якщо за власний рахунок авторам вдається довести продукт до моменту виходу на ринок, то на масштабування бізнесу необхідні серйозні гроші. Тут на допомогу приходять інвестори, яких приваблює перспектива великого прибутку.

Written by

Leave a comment