Що таке стартап-інкубатори і бізнес-акселератори

image
  • By
  • 15 Грудня, 2021
  • 0 Comments
Головна відмінність інкубаторів та акселераторів для бізнесу полягає в тому, що в інкубаторі рушійною силою є місце (інфраструктура), де ваша команда буде сидіти і творити, а в акселераторі – цінність, яку може нести в собі ваша інновація для ринку.
В інкубаторі все направлено на створення бізнесу, навіть якщо людина прийшла одна з ідеєю. Тут вона може зустріти близьких за духом людей, які допоможуть розібратися, наскільки хороша ідея.
У акселераторі відразу перевіряється на живучість і сама ідея, і продукт / сервіс, який вона несе. Але туди варто приходити з уже укомплектованою командою. Головне, чим акселератор допоможе – вийти на ринок з новою концепцією продукту, щоб отримати підтвердження від потенційних клієнтів про його необхідність і цінність.
А тепер про сервіс. Інкубатори надають, в основному, консалтингові послуги та допомагають презентувати проект інвестору. Іноді – забезпечують майбутніх підприємців офісом, фінансами і технічною базою, організовують освітні заходи. У деяких випадках також пропонуються невеликі інвестиції.
Інкубатори, які зосередилися виключно на консалтингу, як правило, не висувають суворих правил відбору проектів. Їх клієнтом може стати кожен підприємець або команда з ідеєю, а також з бажанням її втілювати.
Що стосується акселераторів, вони працюють індивідуально з проектом, який пройшов конкурс, залучаючи фінансові ресурси і досвідчених експертів-менторів. Головне їхнє завдання полягає в тому, щоб спільно зі стартапером за обмежений період створити інвестиційно-привабливий продукт на рівні робочої версії або прототипу. Нерідко такі проекти згодом отримують венчурне фінансування від фондів, які працюють безпосередньо з даним акселератором.
Стати учасником акселераційної програми, отримати офісне приміщення і первинне фінансування складніше, оскільки в даному випадку ретельніше відбираються ідеї і проекти, оцінюється їх інвестиційний потенціал. У акселератори зазвичай запрошують високотехнологічні проекти, які подають надії на серйозне зростання.
Written by

Leave a comment