
Вміння програмувати не менш важливе, ніж вміння читати та знання іноземної мови. Наразі це вимоги ринку праці. Навички комп’ютерної грамотності допомагають вирішувати щоденні та професійні задачі. Відповідно до результатів проведених досліджень стимулює креативному мисленню та формує вміння навчатись.
В розвитку комп’ютерної грамотності можна виділити декілька етапів, тривалість яких вимірюється десятиліттями, а не століттями:
Програмування допомагає підтримувати та стимулювати креативність, відкриває джерела натхнення, щоб висловлювати свої ідеї та розкривати особистість.
Навчаючись програмуванню, діти вчаться мислити по-новому. Якщо написана програма не працює або працює не так, як очікувала дитина, їй доводиться розбиратися і вигадувати вирішення завдання. Дитина починає розуміти нові ідеї та вчиться вчитися.
Завдяки спільному програмуванню, у школі можна створити середовище, засноване на співпраці. Запрограмовані ігри чи історії, які створює дитина, можуть пов’язувати різних дітей друг з одним.
Артем Гончаренко, автор I-Dolina вважає: «Зараз програмування це не найближче майбутнє, це реальність. Ігнорувати цей факт не варто, адже це маса можливостей для професійного та особистого розвитку. Більшість роботодавців навіть не здогадується про цінність співробітників із базовими знаннями програмування. Редакторам, фотографам, дизайнерам, аналітикам, піар-менеджерам варто почати вивчати код вже зараз. Компаніям вигідно приймати на роботу спеціалістів, які чітко розуміють весь процес. Можна заперечити, що чудовому журналісту, дизайнеру, копірайтеру або юристу робота знайдеться завжди, але щоб стати таким монопрофесіоналом, пересічному фахівцеві потрібно, грубо кажучи, прожити десять тисяч робочих годин — а вміння розбиратися в коді, як мінімум, дозволить зробити це з комфортом».