Обмеження під час пандемії можуть стати сильним поштовхом в трансформації України, зробивши ІТ-хабом

image
  • By
  • 13 Грудня, 2021
  • 0 Comments

Пандемія COVID-19 викликала один з найбільших зривів ряду налагоджених процесів. Економічні наслідки кризи на сьогодні виглядають вже досить серйозними, що пов’язано з дефіцитом попиту та пропозиції економічної активності на ключових ринках.

Відповідно до прогнозу ряду організацій, найближчим часом спостерігатиметься скорочення ВВП на 4,5%. За не дуже хорошого розвитку подій розмір збитків може становити 13% світового ВВП.

В ряді випадків, COVID-19 вплинув на синергії схем функціонування бізнес-процесів багатьох компаній, зробивши друзями колишніх ворогів. Режим самоізоляції та змінені акценти на дистанційну торгівлю, підштовхнувши багатьох відомих гравців ринку до прискореного розвитку інтернет-магазинів. Компанії, які раніше просували формат інтернет-торгівлі лише за остаточним принципом, концентруючись переважно не тільки в «офлайні», тепер успішно переорієнтувались на «онлайн».

Нові економічні реалії вплинули не тільки на бізнес, але й на ряд державних структур, які наближають до реального втілення в життя законопроектів, що обговорювались лише в кулуарах. COVID-19 вніс певні корективи в поведінку та звички середньостатистичної людини. Збільшилось на 20% тих, хто в режимі вимушеної самоізоляції читає електронні книги, грає в комп’ютерні ігри, дивляться серіали та фільми. З’явилась нова категорія онлайн-покупців, які старші за 55 років. І, що є одним з найважливіших показників, на 15% збільшилась кількість тих, хто став користуватись інтернет-магазинами та службами доставки.

Постковідна реальність диктує бізнесу нові вимоги та «правила гри», які доводиться враховувати в подальшій роботі власних торгових точок. Необхідність у забезпеченні соціальної дистанції, витрати на засоби для захисту, зниження трафіку та переорієнтація покупців на онлайн-покупки – все це в сукупності стимулює та підштовхує більшість компаній до використання інноваційних технологій. Пріоритетним напрямком залишається автоматизація процесів здійснення покупок, покращення сервісу та мінімізація контактів між покупцями та продавцями.

Засновник платформи I-Dolina Артем Гончаренко вважає, що «вартість розробки систем для управління «з нуля» досить затратно, проте такі інвестиції окупляться швидко за рахунок економії в інших сферах. При цьому необхідно розуміти, що прогрес не стоїть на місці, а робота систем, заснованих на використанні технологій машинного навчання, постійно удосконалюються. Великі рітейлери можуть дозволити собі використовувати в деяких магазинах зразки перспективних технологій для «обкатування». Розробники подібних рішень також виграють, так як для розвитку технологій немає нічого кращого, ніж тестування в реальних умовах. Проте, основною цінністю українського ІТ-ринку для інвестора є саме наш таланти».

На сьогодні українська цифрова індустрія кидає виклики досвідченим гравцям ринку. Прогрес українського ІТ-ринку пов’язаний з високим рівнем компетенції наших спеціалістів в базових технічних спеціальностях. Тривалий час вітчизняна ІТ-індустрія розвивала ринок, але без наявності власного продукту. Наразі ситуація змінилась, ми маємо не тільки трудові активи, але й нові технічні можливості для розвитку, стаємо цікавішими для інвесторів.

 

Written by

Leave a comment