На світовій карті зароджується нова Кремнієва долина – унікальний український проект I-Dolina

image
  • By
  • 4 Грудня, 2021
  • 0 Comments

Якщо Ви хочете досягнути успіху із власним стартапом, необхідно налаштувати себе на постійне навчання та розвиток. Зазвичай близько 90% стартапів не доходять до стадії запуску, 70% з них закриваються ще в перший рік, 40% на 2 рік свого існування. Світовий ІТ-бізнес дає широкі можливості для розвитку ідей, проте, основний секрет у створенні унікальної торгової пропозиції, наявності власної цільової аудиторії.

Бізнес-інкубатори є суттєвим інструментом для підтримки стартапів, вони надають командам-авторам фундамент, підтримку, допомагають шукати інвесторів та навчають. Стартапи поєднують в собі характеристики, які сьогодні зможуть функціонувати в складних економічних умовах.

За останні 10 років індустрія розвитку стартапів кардинально змінилась, набула шалених темпів розвитку: збільшилась кількість проектів, обсяги інвестицій. Слід відмітити, що інтерес до українських стартапів зріс, не дивлячись на те, що основними є вітчизняні інвестиції.

Оскільки сучасний ринок є нестабільним та мінливим, підприємці шукають нові ідеї, можливості та підходи аби використати їх у веденому бізнесі. Стартап виступає новою перспективною формою ведення бізнесу в Україні. Саме завдяки розвитку спартап-компанії в Україні вирішується питання малого та середнього бізнесу, які надалі стануть великими компаніями та науковим сектором виробництва та розвитку підприємницького.

Ринок українських стартапів можна характеризувати наступними параметрами:

  • щорічно з’являється до 500 нових стартапів;
  • ефективно функціонуючими вважають 900 проектів;
  • з 600 стартапів виживає всього 20-40%.

Наразі стартапи в Україні набувають дедалі більшої популярності, адже криза вимагає більшої креативності ніж зазвичай. Найбільша кількість стартапів зафіксовані в Києві – 49%, Дніпропетровськ – 16%, Львів – 9%, Харків – 8%, Одеса – 6%.

Артем Гончаренко вважає, що основна проблема розвитку українських стартапів є ненадійність підґрунтя з боку держави, небажання українських компаній вкладати власні кошти в розвиток у розвиток нових проектів, ризики. Діючих стартапів налічується на сьогодні 3000, найуспішнішими з яких є ІТ-проекти.

В своїй розповіді експерт зазначив, що ІТ-ринок суттєву цінність та тенденції розвитку, що пов’язане із збільшенням користувачів Інтернету. Український ринок ІТ-стартап перебуває зараз на етапі становлення та його покращення для України має чималу перспективу. Розвиток проектів сповільнюється складним фінансово-економічним станом країни та зменшенню інвестиційної активності з одного боку, а з іншого боку – учасники, стикаються з проблемами нових технологічного характеру: регулярне оновлення, комплектування та інші.

 

Written by

Leave a comment