
Відповідно до проведених досліджень компанією McKinsey, спеціалісти з добору персоналу вважають, що кандидатам на вакансію переважно не вистачає саме «м’яких» навичок. Насамперед тут мова йде про вміння вирішувати проблеми, критичне мислення та креативність. І якщо важливість перших двох не викликають сумніву, то з креативністю справа дещо інша.
Зазвичай кожен з нас вважає, що креативні здібності це щось таке, що потрібне тільки людям творчих професій (наприклад, музиканти, фотографи, дизайнери). В реальності ж, вміння креативно мислити є одним з найважливіших навичок для кожного працюючого спеціаліста.
Креативне мислення – вміння дивитись на речі з унікальної точки зору, помічати неочевидні закономірності, підходити до вирішення проблем досить нетрадиційно та використовувати уяву пыд час виконання задач. Такі навички є незамінними незалежно від того, чи намагаєтесь Ви створити витвір мистецтва, чи розробляєте маркетингову стратегію. Адже будь-яка робота, на якій людині необхідно зробити щось нове потребує навичок креативного мислення.
Дослідники стверджують, що креативне мислення піддається розвитку та покращенню. Зазвичай вважають, що саме творчий потенціал людини залежить від функціонування правої півкулі головного мозку. Тоді як ліва півкуля відповідає за логіку та аналітичне мислення. Також права півкуля задіяна в роботі лівої частини тіла.
Моделі креативності, які з’являлися протягом ХХ століття, не виключають одна одну, а навпаки доповнюють, дозволяють сконцентруватись на різних аспектах – від розуміння когнітивних процесів до функціонування на рівні організації.
Вплив мислення на креативність можна розглядати і з точки зору когнітивних процесів, які супроводжуються створенням нового. На противагу найбільш розповсюдженому міфу про творчість як ірраціональному акті, критичне мислення є не протилежністю креативності, а необхідною умовою досягнення результату. Воно передбачає перевірку пропозицій на наявність основи та логічність, забезпечує необхідність поєднання новизни та користі.
Артем Гончаренко, засновник I-Dolina вважає: «Рішення цілого ряду повсякденних або виробничих питань потребує від людини хоча б мінімального креативного мислення. Одразу на фоні цього виникає купа запитань. Чи можна стверджувати, що креативне мислення – це важлива конкурентна перевага? Якщо так, то чи можна розвивати креативне мислення? Наскільки тривалий та складний цей процес? Чи існують прийоми, які дозволяють це зробити своїми руками? Та багато інших. Креативне мислення, перш за все — це здатність сприймати навколишній світ та генерувати принципово нові ідеї. Виходячи з цього варто виділити такі основні поняття «нестандартне сприйнятті» та «нові ідеї». Якщо розібратися більш детально, то креативне мислення є одним з тих еволюційних пристроїв, що допомагає людині піднятись над всіма іншими тваринами. Здатність людини креативно мислити дає людині бути більш конкурентними порівняно з штучним інтелектом. Адже саме креативне мислення дає можливість приймати рішення в обхід будь-яких алгоритмів та здорового глузду».