
Запорукою будь-якого розвитку є наявність інновацій, які існують для спрощення та полегшення життя. Щороку в Україні зростає кількість інноваційних ідей та прогресивних людей, які готові їх втілювати. Відповідно до глобального рейтингу інновацій Україна посідає 47 місце (із 129 країн), а у рейтингу країн світу за кількістю стартапів, що складений сервісом Startup Ranking, Україна займає 43 місце у світі (зі 191-го), і з показником в 255 стартапи випередила Філліпіни, Малайзію, Румунію, Грецію та інші.
Залучення інвестицій є доцільним для компаній на різних стадіях їхнього розвитку. Проте, слід пам’ятати, що інвестиції найлегше залучити до вже працюючого проекту. Цільове використання інвестиційних коштів передбачає оптимізацію бізнес-процесів, розвитку інновацій та компанії. Однією з умов залучення інвестиційних коштів є готовність віддати частку компанії інвесторам, а її розмір залежатиме від суми інвестування та вартості компанії. Для стартапів інвесторами можуть бути банки, венчурні фонди, корпорації, сімейний бізнес, корпоративні інвестиційні фонди, міжнародні організації.
Українські банки, неохоче інвестують кошти в новий бізнес чи в ідею на відміну від колег зі Сполучених штатів Америки, а особливо сьогодні, враховуючи ризикованість даного напрямку. Також ми повинні розуміти, що в Україні інвестиційна діяльність ще на стадії розвитку.
Свою думку щодо інвестування висловив засновник платформи I-Dolina Артем Гончаренко: «Сьогодні навіть найоригінальніша ідея не завжди може вижити на ринку та знайти інвестиції для розвитку. Ідеологам стартапу необхідно докласти суттєвих зусиль для отримання хоча б одного джерела фінансування на розвиток креативних та ризикових бізнес структур. На цьому тижні ми плануємо підписати меморандум про співпрацю з одним з українських банків, яким буде передбачено надання спеціальних умов для розвитку стартапів в сфері ІТ, а також спеціальних умов для діючих спеціалістів».