I-Dolina – проект, який зможе змінити країну та вивести її на новий рівень серед IT-гігантів

image
 • By
 • 29 Листопада, 2021
 • 0 Comments

Інформаційні технології посіли чинне місце в нашому житті, охопили майже всі сфери діяльності. На початку 90-х років в Україні спостерігалась суттєва міграція талановитих спеціалістів-інженерів за кордон. Сьогодні ІТ-спеціалісти значно частіше обирають залишитись на батьківщині, а сфера ІТ стала однією з найбільш перспективних для розвитку української економіки. Криза, яка пов’язана з пандемією, лише сприяла більш активному та динамічному розвитку української ІТ-сфери. Перспективи розвитку національного ринку турбують не тільки українських спеціалістів, але й закордонних замовників.

Останнім часом спостерігається збільшення росту експорту українських ІТ-послуг, наразі цей показник становить 8,3% (1,58% в 2013 році). Окрім зростання продажу софту, комп’ютерного та мережевого обладнання, спостерігається збільшення кількості ІТ-спеціалістів. Найближчим часом спостерігається збільшення потреби в хмарних сервісах, для роботи яких знадобляться надпотужні дата-центри з сучасним обладнанням. В майбутньому прогнозується збереження попиту на криптовалюту та її використання для оплати послуг, товарів.

Не дивлячись на позитивні прогнози розвитку  української ІТ-індустрії, залишаються фактори, які мають суттєвий негативний вплив:

 • недостатня кількість кваліфікованих кадрів;
 • непристосовані до потреб ринку праці навчальні програми;
 • проблеми, що пов’язані із захистом інтелектуальної власності;
 • репутація держави як ненадійного бізнес-партнера.

У звіті Economist Intelligence Unit найсприятливіші умови для конкурентоспроможності галузі в США, Японії, Південній Кореї та Великої Британії.

Президент International Technology Transfer Association (ITTA) Артем Гончаренко розповів про новий проект I-Dolina, який дозволить вивести Україну на новий рівень. За його словами, аналіз тенденцій розвитку світової економіки показує доцільність зростання такої сфери економічної діяльності як ІТ. В світі існує порівняно небагато економік, де присутні всі необхідні умови для підтримки сектору інформаційних технологій, що швидко розвиваються. В одному із своїх інтерв’ю Білл Гейтс зазначив, що у найближчому майбутньому залишиться два види компаній: ті, хто в Інтернеті та ті, хто вийшов з бізнесу. Ці слова свідчать про активну діджиталізацію всіх сфер нашого життя. Впровадження інноваційних технологій дозволить удосконалити всі аспекти нашого життя: освіта, енергетика, банківський сектор, торгівля, медицина та ін. I-Dolina – це сучасний інноваційний проект, який дозволить розвивати стартапи, надасть підтримку спеціалістам-початківцям, забезпечить можливість обміну досвідом.

Експерт відмітив, що онлайн-майданчик сприятиме:

 • наявності кваліфікованих кадрів;
 • формуванню культури ведення бізнесу, розвитку та впровадження інноваційних технологій;
 • створенню технологічної інфраструктури;
 • забезпеченню відкритості та прозорості економічних процесів;
 • удосконаленню розвитку ринкових механізмів держави.
Written by

Leave a comment