I-Dolina – платформа для об’єднання представників креативної індустрії та створення комфортних умов роботи в Україні

image
  • By
  • 10 Грудня, 2021
  • 0 Comments

Особливістю сучасного світу є всебічна глобалізація, якій притаманні зростаюча взаємозалежність національних економік різних держав, посилення відкритості ринків товарів і послуг, а також поглиблення кооперування та поділу праці. У світовому економічному співтоваристві креативні індустрії вже тривалий період займають ключові позиції у формуванні регіонального розвитку, імплементації процесів демократизації, а також прав і свобод громадянського суспільства. Вони сприяють формуванню інноваційних ринків, розвитку торгівлі, політики, економіки знань, мистецтва та культури.

Ситуація з розповсюдженням коронавірусу ускладнила процеси майже у всіх сферах нашого життя, але креативна індустрія продовжує розвиватись. На сьогодні креативна економіка сягає 3,9% від ВВП, 3,8% зайнятості, 30% експорту послуг. За останні три роки спостерігається щорічне зростання індустрії на 30% щорічно.

Варто зазначити, що протягом останнього десятиліття креативна індустрія активно розвивалась, її формування та розвиток успішно інтегрувались в економічні стратегії постіндустріальних країн.

Не дивлячись на такі хороші показники, експерти рекомендують взяти орієнтир на розвиток сфери креативної індустрії, оскільки саме вона виступає невід’ємним механізмом досягнення сталого розвитку, досягнення всіх поставлених цілей на основі отриманого досвіду, знань, ідей та талантів.

Засновник I-Dolina Артем Гончаренко: «Україна володіє потужним творчим та інтелектуальним ресурсом – головною умовою розвитку креативної індустрії. Однак, через відсутність стратегічного бачення, системних перетворень у соціальній і гуманітарній сферах, майданчиків для функціонування та обміну досвідом розвиток креативних індустрій в нашій країні відбувається дуже стриманими темпами. У результаті уповільнюється транснаціональна мобільність розвитку стартапів, а в національному господарстві утворюється пласт невикористаних можливостей соціально-економічного зростання. Розвиток креативної індустрії дає можливості віднайти нові унікальні рішення в умовах турбулентного економічного середовища і жорсткої конкуренції на ринку. Розвиток креативних індустрій відіграє величезну роль у глобальних економічних і політичних змінах. I-Dolina – це українська кремнієва долина, що дозволить сформувати науково-дослідницький комплекс для розвитку бізнес екосистеми, функціонування якого сприятиме передачі та комерціалізації сучасних інноваційних технологій, ідей та проектів. Створення проекту сприяє розвитку бізнесу, розвитку успішних компаній. Сама ідея І-Dolina враховує досвід інших країн та надає талановитим спеціалістам безпечне середовище, захист, сервісну підтримку».

Характерною особливістю розвитку креативної індустрії є те, що вона розвивається переважно в містах з насиченим ринком, функціонує розвинута соціальна сфера та спостерігається високий рівень доходів населення.

Однією з переваг розвитку креативних індустрій для національних економік є можливість отримання прибутку від експорту, адже товари та послуги вироблені у сфері креативної економіки можуть бути об’єктами міжнародної торгівлі.

 

 

 

Written by

Leave a comment