I-Dolina – це не територія, а ідеї та люди

image
  • By
  • 30 Листопада, 2021
  • 0 Comments

Сильними сторонами української ІТ-індустрії є людський капітал, висока грамотність дорослого населення, низька вартість мобільного зв’язку та інтернету. Щорічно національні вищі навчальні заклади випускають близько 16 тисяч випускників ІТ-сфери. Проте виникає питання щодо майбутньої долі спеціалістів та ідей, які можуть стати успішними проектами.

Економісти вважають, що для виходу української економіки з кризового стану необхідно розробити ефективні заходи та підходи, обрати дієві механізми, які б сприяли зростанню ВВП, підвищенню ефективності діяльності компаній різних форм.

Аутсорсинг ІТ-послуг сьогодні демонструє активний розвиток. В рейтингу аутсорсингових компаній представлені 13 вітчизняних та 8 міжнародних компаній, представництва яких знаходяться на території України. Деяким розробникам вдається створювати стартапи, які отримують високу оцінку серед транснаціональних корпорацій. Яскравим прикладом успішного стартапу сервіс для перевірки правопису – Grammarly, який не тільки дозволяє перевірити правильний правопис, але й побудувати речення, виправити наявні помилки. Ще одним, але не менш успішним, стартапом є програма Viewdle, яка містить алгоритм для аналізу фото та відео, розрізняти обличчя на них.

Проект I-Dolina, як зазначає експерт Артем Гончаренко, створений для того, щоб покращити ситуацію в сфері ІТ-стартапів, надає планомірну підтримку, яка містить допомогу у формуванні бюджету, організація сприятливих умов ведення бізнесу, допомога у співпраці з міжнародними інвестиційними центрами, які спеціалізуються на підтримці стартапів, зробити доступнішими найновіші технології, збільшити кількість закупівлі державою товарів та послуг ІТ-сектору, підвищити ефективність просування на міжнародній арені.

Індикатором успіху розвитку ІТ-індустрії України можна вважати кількість підписаних довгострокових контрактів між вітчизняними та закордонними компаніями, кількість відкритих представництв в інших державах з розвинутою економікою.

Серед проблем розвитку галузі є низький рівень захисту прав інтелектуальної власності, нерозвиненість розвитку венчурних та фінансових інвестицій, відтік кадрів за кордон, несприятливе втручання держави (тиск, відсутність налагодженої схеми оподаткування). Призначення I-Dolina допомогти вирішити вищезгадані проблеми, збільшити внесок ІТ-галузі в ВВП України до 4,5%, збільшити кількість робочих місць.

Written by

Leave a comment